خانه / اعجاز علمی قرآن / اشاره قرآن به نظریه جهان های موازی

اشاره قرآن به نظریه جهان های موازی

604

اعجاز علمی قرآن

جهان موازی (۱)

سوره مبارکه فاتحه آیه ۲ :

ألْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ
ستایش خدایى را که پروردگار جهانیان است …

↓↓↓↓↓↓

امروزه، یکی از نظریه های علم فیزیک، اشاره به جهان هایی ست که در موازات جهان ما قرار دارند که جهان های موازی (parallel worlds)  نامیده می شوند. در آیه فوق، واژه “العالمین” به صورت جمع و در معنای “جهان ها” به کار رفته است در صورتی که اگر منظور دنیا و آخرت بود از کلمه “العالمان” استفاده می شد.

براستی؛ بیان “العالمین” در قرآن، نمی تواند اشاره به وجود جهانهای موازی داشته باشد؟!

دوباره امتحان کنید

نقش دین در برابر خودکشی

  نسا – ٢٩ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَأْکُلُوا أَمْوَالَکُم بَیْنَکُم بِالْبَاطِلِ إِلَّا أَن …

۶ نظر

 1. جهان موازی هنوز در حد یک فرضیه است و نمی توان آن را با آموزه های اسلامی تطبیق داد.

 2. واقعا باید خیلی ریز و بادقت قرآن خواند چرا که چند ساله قرآن خواندم ولی تا به حال به این نکته پی نبرده بودم که منظور قرآن از “العالمین” وجود جهان هایی همراه با این جهان ما (یعنی دنیا و آخرت)است.

 3. جهان های موازی مثل تکامل داروین(فرگشت) از تخیلات بشری است، شباهت بسیاری بین این نظریه و مسائل تناسخ بودا وجود دارد.اینکه ما همواره بعد از مرگ به همین جهان میاییم تا در کالبدی دیگر زندگی کنیم، تاکید عجیب و بی پایه و سند دنیای غرب روی این موضوع(و موضوعاتی مثل فرگشت و سفینه های فضایی) خود دلیل بر دروغ بودن این نظریه دارد(رجوع شود به سخنان دکتر حسن عباسی و دروغ جهان های موازی) علاقه شما به معجزات قرآن قابل درک است ولی هر چیزی را که دوست دارید قالب قرآن نکنید.در قرآن و احادیث معصومین معجزات بیشتری نهفته است،به جای طرح این موضوعات به آنها سر بزنید. یا حق

  • کاربر علیرضا
   در مورد جهانهای موازی نمیدونم چون واقعا هم فقط یک فرضیه ست. اما در مورد سفینه های فضایی و بیگانگان کاملا از روی ناآگاهی حرف زدی. کی گفته موجودات فضایی دروغه؟؟
   یه سری به ویکی پدیا و یا صدها مورد ثبت شده از رویارویی با این موجودات و یا حتی برخوردهای نزدیک با اونها از سوی افراد نظامی، خلبانان با تجربه، افراد پلیس، افراد عادی از همه قشر و ملیت بزنید خواهید دید خیلی هم واقعی هستند. اتفاقا هیچ تناقضی هم با آیات قرآن نداره. مگر خدا نفرموده انسان و جن رو خلق کرده؟ خوب جن میتونه همینها باشند. اتفاقا در مواردی حتی اقدام به ربودن افراد کرده اند و به گفته قربانیان، خیلی هاشون توانایی تاثیرگذاری روی ذهن انسان رو به صورت تله پاتی و حتی بدون سخن گفتن با اونها داشته اند. در مواردی قربانیان بسیاری گزارش داده اند که در هنگام رویارویی با اونها و نگاه کردن بهشون احساسی دلهره آور و از سویی شریرانه وجودشون رو فرا گرفته و کاملا بوضوح احساس کرده اند که نیات شریرانه و سلطه جویانه ای نسبت به انسان دارند. دقیقا همون فرموده الله که شیاطین رو دشمن انسان و حسود به مقام انسان معرفی فرموده.

 4. داداش عالمین میتونه شامل دنیای برزخ و عالم ذر هم میشه

 5. والا تا اونجا که سواد عربی من قد میده مربوط به دوره دبیرستان
  جار و مجرور عالم به خاطر مجرور بودن تبدیل به عالمین میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.