خانه / کنفرانس / آیا آل سعود میتواند اخرالزمان باشد؟

آیا آل سعود میتواند اخرالزمان باشد؟

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع : آیا آل سعود میتواند اخرالزمان باشد؟( قسمت سوم )

بخش مجری کنفرانس : دشمن شناسی و مباحث ایدئولوژیک

استاد ارائه دهنده: جناب آقای محمد مهدوی

اول چند مشخصه که در آنها آل سعود در دنیای امروز نمونه است :

۱- تنها کشور سلطنته مطلقه است نه مجلس و نه نخست وزیری نه ریاست جمهور و …. تمام اختیارات در دست پادشاه است (قوه مجریه مقننه قضاییه نیروهای مسلح و…)

2

۲- تنها کشوری است که یک خاندان حق حکومت بر آن را دارند و تنها کسانی که از تخم و ترکه یک خاندان (عبدالعزیز آل سعود) باشند می توانند بر کشور حکومت کنند و حتی پست های مهم کشور را به عهده بگیرند.

3

۳- تنها کشوری است در دنیا که به نام یک خاندان و قبیله نام گذاری شده.

4

5

6

7

ضرورت شناخت سفیانی چیست؟

روایتی از اصول کافی در زمینه اعلائم ظهور:

هرگز ظهورى براى من نخواهد بود جز باذن حق سبحانه و تعالى ذکره و ظهور من بعد از آنست که زمان غیبت بطول خواهد انجامید و دلها را قساوت فرا بگیرد هم چنین زمین را جور و فساد احاطه نماید و از شیعیان من کسانى بیایند دعوى نمایند که مرا دیده‏اند آگاه باشید هر که قبل از خروج سفیانى‏ و شنیدن صیحه از آسمان دعوى دیدن مرا بنماید دروغگو و نسبت افتراء گفته است حول و قوه‏اى نیست جز از حق سبحانه.
درخشان پرتوى از اصول کافى، ج‏۵، ص: ۴۰۳

سفیانی در روایات و احادیث:

۴۸۳- عمر بن حنظله گوید: شنیدم از امام صادق علیه السّلام که میفرمود: پنج نشانه پیش از قیام حضرت قائم صورت خواهد گرفت: صیحه آسمانى، خروج سفیانى‏، فرو رفتن (لشکر سفیانى‏ در بیداء)، کشته شدن نفس زکیه، خروج یمانى.
الروضه من الکافی / ترجمه رسولى محلاتى، ج‏۲، ص: ۱۴۲

زراره گوید:

شنیدم امام صادق علیه السلام میفرمود: براى آن جوان پیش از آنکه قیام کند، غیبتى‏است، عرضکردم: چرا؟ فرمود: میترسد- و با دست اشاره بشکم خود کرد- (یعنى میترسد شکمش را پاره کنند) سپس فرمود: اى زراره! اوست که چشم براهش باشند، و اوست که در ولادتش تردید شود: و….
سپس فرمود:
اى زراره! به ناچار جوانى در مدینه کشته مى‏شود، عرض کردم: قربانت، مگر لشکر سفیانى‏ او را نمیکشند؟ فرمود: نه، بلکه او را لشکر آل بنى فلان بکشند، آن لشکر مى‏آید تا وارد مدینه مى‏شود و آن جوان را میگیرد و می کشد پس چون او را از روى سرکشى و جور و ستم بکشد، مهلتشان بسر آید، در آن هنگام امید فرج داشته باش ان شاء اللَّه (مقصود از این جوان گویا همان نفس زکیه است.که در علائم ظهور روایت شده است).

أصول الکافی / ترجمه مصطفوى، ج‏۲، ص:۱۳۵

8

9

روایت چهارم :

از اسحاق بن عمار از امام صادق (ع) فرمود: آنچه دوست دارید (ظهور) را بچشم نبینید تا آل بنو- فلان در میان خود اختلاف کنندو چون اختلاف و دوئیت میان آن‏ها پدید شود مردم بطمع افتند و اختلاف کلمه پدید آید و سفیانى‏ خروج کند.
الروضه من الکافی ترجمه کمره‏اى، ج‏۲، ص: ۱۳

10

11

روایت پنجم:

[۵۰۹] معلّى بن خنیس مى‏گوید: در زمانى که سیاهپوشان [طرفداران ابو مسلم خراسانى‏] ظهور کردند پیش از ظهور بنى عباس من نامه‏هایى از عبد السلام بن نعیم و سدیر و جمع دیگرى براى امام صادق علیه السّلام بردم که در آن نامه‏ها به آن حضرت نوشته بودند که: ما پیش بینى کرده مقرّر مى‏دانیم که امر خلافت به شما خواهد رسید، اینک خودتان چه نظرى دارید؟ حضرت علیه السّلام نامه‏ها را به زمین کوفت و فرمود: واى بر شما، واى بر شما. من امام این جماعت نخواهم بود. آیا اینان نمى‏دانند که براى رسیدن ما به خلافت باید سفیانى‏ کشته شود.
بهشت کافى / ترجمه روضه کافى، ص: ۳۸۰

انتظار از دیدگاه استعمار:

منتظر واقعی ظهور = تماشاچی

12

دعای آخر:

قَالَ زراره: جُعِلْتُ فِدَاکَ، إِنْ أَدْرَکْتُ ذلِکَ الزَّمَانَ أَیَّ شَیْ‌ءٍ أَعْمَلُ؟ قَالَ: یَا زُرَارَهُ إِذَا أَدْرَکْتَ ذلِکَ الزَّمَانَ، فَادْعُ بِهذَا الدُّعَاءِ:
اللّهُمَّ عَرِّفْنِی نَفْسَکَ؛ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی نَفْسَکَ لَمْ أَعْرِفْ نَبِیَّکَ اللّهُمَّ عَرِّفْنِی رَسُولَکَ؛ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی رَسُولَکَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَکَ اللّهُمَّ عَرِّفْنِی حُجَّتَکَ؛ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی حُجَّتَکَ ضَلَلْتُ عَنْ دِینِی».

خدایا خودت را به من بشناسان که اگر خودت را به من نشناسانى پیامبرت را نخواهم شناخت، خدایا رسول خود را به من بشناسان که اگر او را به من نشناسانى حجتت را نخواهم شناخت و اگر حجت خود را به من نشناسانى در دینم گمراه خواهم شد.

13

14

15

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *