خانه / کنفرانس / باستانگرایی، رقص استعمار

باستانگرایی، رقص استعمار

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع : باستانگرایی، رقص استعمار

بخش مجری کنفرانس : پژوهش های تاریخی

استاد ارائه دهنده: جناب آقای رستمی

باستانگرایی، رقص استعمار

منظور ما از باستانگرایی، باستانگرایی ضد اسلامی هست. نه کسانی که به ایران قبل و بعد از اسلام علاقه مند هستند.

پرده اول :

همفر (جاسوس بریتانیا در خاورمیانه در عصر قاجار) و هشدار نسبت به قدرت شیعه؛ او گفت باید تفکرات باستانی ایران و مصر را تقویت کنیم تا بتوانیم بر خاورمیانه مسلط شویم. (هرچند کتاب همفر از لحاظ سندی چندان مستحکم نیست، لیکن از جهت محتوایی دقیقاً برنامه ای است که امروزه از سوی غرب در حال پیاده شدن است).

1

2

یوشی هیرو فرانسیس فوکویاما (Yoshihiro Francis Fukuyama)

متولد ۱۹۵۲ اصالتاً ژاپنی دارای ملیت امریکایی، رئیس گروه توسعه اقتصاد بین الملل دانشگاه جان هاپکینز امریکا، نظریه پرداز پایان تاریخ که نابودی کمونیسم را پیش بینی کرده بود، نبرد پایان تاریخ را میان لیبرال دموکراسی غرب و اسلام میداند و معتقد است که غرب پیروز نهایی این نبرد خواهد شد.

هرچند از دید ما (اسلامِ شیعی) مسلمانان پیروز نهایی این نبرد خواهند شد. به هر روی، وی معتقد است که
از میان مذاهب اسلامی، شیعه بیشترین پتانسیل را برای ایستادن در مقابل غرب دارد. آن هم به دو علت! گذشته سرخ و آینده سبز!

او شیعه را به پرنده ای تشبیه میکند که دو بال دارد. یک بال سرخ (شهادت طلبی و اعتقاد به عاشورا)، و دیگری بال سبز (انتظار منجی). او میگوید باید این دو بال را بزنیم. باید این دو بال را تضعیف کنیم.

3

پرده دوم :

قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان و آنچه باید دانست. شاید باورش برای برخی سخت باشد. اما به اسناد توجه کنید قرار بود خاورمیانه نوین شکل بگیرد. که به عنوان یکی از قطعات دومینوی “نظم نوین جهانی” بود.

اما انقلاب اسلامی ایران همه معادلات را تغییر داد. اسناد عجیب به همراه تصاویر را خدمت برادران و خواهران ارائه خواهیم کرد. ایران تا پیش از انقلاب، ژاندارم امریکا در منطقه بود. (نوکر امریکا در منطقه بود) یعنی دقیقا مثل ترکیه و عربستان امروز. بعد از انقلاب اسلامی، ایران رقیب امریکا در منطقه شد. امروزه امریکا میلیاردها دلار هزینه کرد برای اینکه بر خاور میانه مسلط شود. اما عملاً ایران نبض خاورمیانه را در دست گرفته است و امریکا همچون یک درازگوش در گِل گیر کرده است.

در جنگ تحمیلی (دفاع مقدس) بسیاری از کشورها مستمیم و غیرمسقیم علیه ما جنگیدند. ولی نتوانستند ما را شکست دهند. امروز هم وقتی ما را تحریم میکنند، یعنی ما رو به جلو هستیم. اگر پیشرفتی نداشته باشیم، معنی ندارد ما را تحریم کنند. تحریم و فشارهایی که بر ما وارد میشود یک معنی روشن دارد و آن اینکه ما رو به جلو هستیم.

4

۵ کشور زورگو و قدرتمند دنیا پای میز مذاکره میآیند. این یعنی میخواهند جلوی ما را بگیرند. چون آنان بهتر از هر کسی میدانند که ایران چگونه یکی از پس از دیگری سنگرها را فتح کرده است. (متأسفانه تا حدی ما را متوقف کرده اند. ولی این توقف، موقتی است). امروز قدرت نظامی ما جزو ۱۰ قدرت برتر دنیا هست.

5

همه ترس غرب و مخصوصاً اسرائیل از برنامه موشکی ایران به همین خاطر است.

6

موشکهای ایران، رسماً ۲ مرتبه اسرائیل را به خاک سیاه نشاند. حزب الله یک رسته نظامی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست. تمامی موشکهای حزب الله توسط ایران ساخته میشود. یک بار در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶،حزب الله توسط موشکهای ساخت ایران، اسرائیل را بمباران کرد (و سیستم دفاعی اسرائیل تا حد زیادی در این نبرد از موشکهای ایران شکست خورد). یک بار هم حماس با موشکهای ساخت ایران، سپر دفاعی اسرائیل را از کار انداخت و اسرائیل رسماً به آسیب پذیر بودن سپر دفاعی خود (گنبد آهنین) اقرار کرد. (سال ۲۰۰۹). این ها مقدمه هست برای حرف اصلی…

7

به هر روی برنامه موشکی ایران مدتها تیتر یک رسانه‌های دنیا بود ( و هست).

8

و همچنین :

9

سایت کتابخانه مجازی بین الملل یهود، در مقاله ای نوشت که جمهوری اسلامی ایران اصلی ترین تهدید نظامی برای اسرائیل است! (دقت کنیم که اسرائیل خود را قدرت اول نظامی منطقه و جزو ۵ قدرت برتر نظامی دنیا میداند، اما ببینید چطور از قدرت ایران واهمه دارد.)

در این سایت اعلام شده است که بُرد موشکی ایران تمام نقاط اسرائیل را شامل میشود.

10

11

خیلی خیلی مهم !

خبرگذاری هاآرتص (haaretz) اسرائیل به نقل از وزارت دفاع ایران نوشت که «ایران امروز قدرت چهارم موشکی دنیا است».

قدرت چهارم موشکی دنیا !

12

لینک خبر هاآرتص

نتانیاهو نه تنها این خبر (که ایران قدرت چهارم موشکی جهان شده) را تکذیب نکرد، بلکه اعلام کرد که پیشرفتهای علمی ایران را به یک هیولا در منطقه تبدیل کرده است. نتانیاهو حتی در مصاحبه با تلویزیون دولتی امریکا در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۱۵ اعلام کرد که برنامه موشکی و نظامی ایران، نه فقط برای اسرائیل، بلکه برای ایالات متحده امریکا هم تهدید شمرده میشود :

Netanyahu on US TV: Iran’s missile program aims at you, not us

13


رسانه‌های اسرائیلی چون The Jerusalem Post تأیید کردند که ایران، علاوه بر اسرائیل، میتواند اروپا را هم مورد هدف قرار دهد:

‘New Iranian missile could extend Iran’s strike capability to Europe and beyond’

14

نکته مهم :

مقتدر مظلوم یعنی، امام سید علی خامنه ای که در شرایط تحریم و با این همه مشکل داخلی و خارجی، کشورش را به رتبه ۴ موشکی دنیا رساند ولی هنوز در کشورش مردمش او را نمی شناسند. مقتدر مظلوم یعنی کسی که با همه سختیها چنان اقتداری دارد که دشمن جرئت نزدیک شدن به خاک کشورش را ندارد، اما خیلی ها هنوز به خاطر کمکاری دیگران به او توهین میکنند. پی‌نوشت: این کمکاریها از سوی کسانی هست که خود ِمردم آنها را انتخاب کردند.
نکته مهم و اساسی ! 
در ۲۰۱۲ ایران با وجود همه تحریمها به رتبه ۱۷ جهان در تولید علم رسید : باورش سخت است ؟ 
اسناد را ملاحظه بفرمایید :
جمهوری اسلامی ایران، به اعتراف رسانه های غربی سریعترین سرعت رشد علم در جهان را دارد. جمهوری اسلامی ایران در مدتی اندک، به رتبه ۱۷ تولید علم در جهان رسید (علوم نظامی و موشکی، هسته ای، نانوتکنولوژی، تولیدات دارویی و پزشکی، بیوتکنولوژی، سلولهای بنیادی و…).

15

ایران در تولید علم، ۱۲ پله بالاتر (بهتر) از اسرائیل و همچنین بالاتر از کشورهایی چون سوئیس، ترکیه، سوئد، بلژیک، دانمارک، اتریش، پرتقال، نروژ و … قرار دارد. 
سند :

16

ایران در نانوتکنولوژی در رتبه ۸ دنیا ایستاد.

17

در سال ۲۰۱۴ این پیشرفتها همچنان ادامه داشت. باز هم سندی از اینکه ایران سریعترین کشور در حال رشد در تولید علم هست

18

پرده آخر !

هنری کیسینجر (Henry A. Kissinger)، وزیر خارجه اسبق آمریکا و نظریه پرداز مطرح روابط بین‌الملل و از مخالفین سرسخت جمهوری اسلامی ایران هست که رابطه نزدیکی با شاه مخلوع ایران داشت :

21

او یهودی زاده و صهیونیست هم هست :

22

کیسینجر در مصاحبه با رادیو آمریکا اعلام کرد:
«یک کمربند شیعه از تهران تا بغداد و تا بیروت به وجود آمده است. این موضوع به ایران این فرصت را داده است تا امپراتوری باستانی خود را این بار با برچسب «شیعه» در خاورمیانه بازسازی کند».

متن انگلیسی سخنان وی چنین است:

There have come into being a kind of a Shia-belt from Tehran through Baghdad to Beirut.‎ And this gives Iran the opportunity to reconstruct the ancient Persian Empire, this time under a Shia label.

سند :

Washington Free Beacon Staff, 9 September 2014, 7:54 am .washingtonpost, 2014/09/09, By Jennifer Rubin npr.org, News, US,
National Security jpupdates.com (jewish political) , 2014/09/08


تصاویر از رسانه هایی که سخن او را منتشر کردند :

23

24

25

26

27

کیسینجر در مصاحبه با رادیو آمریکا اعلام کرد:
«یک کمربند شیعه از تهران تا بغداد و تا بیروت به وجود آمده است. این موضوع به ایران این فرصت را داده است تا امپراتوری باستانی خود را این بار با برچسب «شیعه» در خاورمیانه بازسازی کند».

بنیامین نتانیاهو :
ایران اکنون در شرایط تحریم، بر چهار پایتخت خاور میانه مسلط شده است !!!! بغداد (عراق)، دمشق سوریه، بیروت لبنان و صنعای یمن؛ چهار پایتختی هستند که ایران بر آنها مسلط شده است !!!!

متن انگلیسی سخن نتانیاهو :

In the Middle East, Iran now dominates four Arab capitals, Baghdad, Damascus, Beirut and Sanaa. And if Iran’s aggression is left unchecked, more will surely follow

سند خبر /واشینگتن پست (Washington post)

28

سایت خبری the times tribune اعلام کرد که اکنون ایران بر کشورهای عربی مسلط است !
در تاریخ January 23, 2015

نکات پایانی

  • ۱٫ استعمارگران (مخصوصاً بریتانیا و صهیونیسم) به شدت به دنبال حذف و یا تضعیف اسلام و شیعه هستند.
  • ۲٫ استعمارگران به شدت در حال تقویت باستانگرایی هستند (چون باستانگرایی هیچگاه توان مقابله با استعمارگران را نداشت. در صد سال اخیر، هیچ جریان باستانگرایی در ایران در مقابل تجاوز و زیاده خواهی بیگانگان هیچ مقاومتی نداشت.)
  • ۳٫ ایران امروز به اعتراف غربیها به شدت در حال نفوذ در منطقه است. ایران رسماً در حال تشکیل امپراتوری باستانی خود است. ایران امروز رسماً
  • ۴٫ پایتخت عربی را فتح کرده است. ایران امروز تحت پرچم اسلام و ولایت فقیه بر خاور میانه مسلط است و نبض خاور میانه را در دست گرفته است. 
  • ۵٫ پس چرا باستانگراها که ادعای بازگشت به قدرت کذایی دارند، در این مسیر با جمهوری اسلامی همراه نمی شوند ؟!!!! 
  • ۶٫ این سؤال ما از باستانگرایان هست و اینکه حرف ما این هست که باستانگرایان ضد اسلامی برخلاف ادعای وطن دوستیشان ابداً هیچ تلاشی برای عظمت ایران نکرده و نمیکنند. بکه فقط و فقط برای استعمار خوش رقصی میکنند.

دوباره امتحان کنید

تاریخ ایران باستان از زبان آقای بازرگان (قسمت ۱ )

تاریخ ایران باستان از زبان آقای بازرگان: تحلیل کوتاه ، مختصر و بسیار مفید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *