خانه / دیگرمطالب / نشریه ایتالیایی

نشریه ایتالیایی

بسم الله الرحمن الرحیم

نشریه ایتالیایی:

آمریکا پس از جنگ دوم جهانی۲۰۱ مورد جنگ راه انداخته است :
رم – ایرنا – یک نشریه ایتالیایی با انتقاد از سیاست های جنگ افروزانه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده پس از جنگ دوم جهانی ۲۰۱ مورد جنگ در سراسر جهان راه انداخته است. آمریکا پس از جنگ دوم جهانی۲۰۱ مورد جنگ راه انداخته است

به گزارش ایرنا، نشریه آنلاین ˈفانوسˈ با اشاره به مقاله ای از ماهنامه آمریکایی ˈAmerican Journal of Public Healthˈ به نقل از ˈدیوید سوانسونˈ نویسنده صلح طلب ، نوشت: پس از پایان جنگ دوم جهانی، ۲۴۸ مورد جنگ مسلحانه در ۱۵۳ مکان مختلف در دنیا بوقوع پیوست که از این تعداد ۲۰۱ مورد مربوط به عملیات نظامی امریکا تا سال ۲۰۰۱ در خارج از مرزهایش می شود و از آن زمان به بعد نیز می توان به جنگ های دیگر مانند افغانستان و عراق اشاره کرد.

در ادامه این مقاله بدون اشاره مستقیم به جنگ ها آمده است : در طول قرن بیستم میلادی ۱۹۰ میلیون مورد مرگ و میر بطور مستقیم و یا غیر مستقیم با جنگ ها ارتباط داشته است که شمار آن بیش از کل مرگ و میرها در چهار قرن قبل است.

سوانسون افزود: این داده ها در قبال گرایش اکادمیک و کنونی امریکا مبنی بر اعلام ˈمرگ جنگ ˈ بسیار مفید است. کاهش شمار مرگ و میرها باعث شد تا خیلی ها فکر کنند که جنگ درحال ناپدید شدن است. البته جنگ می تواند و باید ناپدید شود اما این تنها درصورتی میسر خواهد بود که ما به وحدت رسیده و منابع لازم برای ناپدید کردن آن را پیدا کنیم.
از ۸۵ تا ۹۰ درصد قربانیان جنگ ها را غیرنظامیان تشکیل می دهند و به عبارتی درقبال هر ۱۰ قربانی غیر نظامی، یک نظامی در میدان نبرد کشته می شود.غیرنظامیان بیشترین آسیب را دیده و دربرخی جنگ های معاصر مورد مرگ و تجاوز قرار گرفته اند.غیرنظامیان از ۷۰ تا ۹۰ درصد قربانیان انفجار مین هایی که از سال ۱۹۶۰ در ۷۰ کشور بوقوع پیوست را تشکیل می دهند.
در ادامه آمده است: نکته اساسی این است که از لحظه ای که از جنگ به عنوان راهی برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع دفاع می شود، نسل کشی شکل گرفته و آغاز می شود. جنگ افروزی تنها باعث نسل کشی می شود و از آن جلوگیری نمی کند.
سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده است که جنگ علاوه بر ضربه به سلامت کودکان، باعث مهاجرت ها شده و تولیدات کشاورزی را نیز کاهش می دهد و در مناطق جنگی مرگ و میر کودکان و مادران بیشتر شده و کیفیت آب و خدمات بهداشتی بسیار بدتر است. در جنگ بیماری ایدز نیز گسترش می یابد و دسترسی به پزشک سخت می شود.
درحال حاضر بیش از ۱۷ هزار سلاح هسته ای در حداقل ۹ کشور جهان ( از جمله ۴۳۰۰ کلاهک هسته ای امریکایی و روسی که می توانند در عرض ۴۵ دقیقه به هدف برسند) وجود دارند که حتی پرتاب تصادفی یک موشک می تواند باعث فاجعه جهانی و تاریخی شود.
در پایان این مقاله آمده است: آیا لحظه آن نرسیده که استاندارد ابرقدرت جهانی که تنها سبب جنگ و مرگ و میر و بی رحمی شده از بین برود و امریکا متوجه تهدیدهای ناشی از جنگ افزوزی شود که نتیجه آن تنها زیان رساندن به سلامت جوامع است.

اروپام **۲۱۷۱/۱۵۴۷

منبع:

http://www.irna.ir/fa/News/81194377/

 

دوباره امتحان کنید

شگفت‌انگیزترین اعجاز قرآن کریم که به تایید دانشمندان رسید+فیلم

قرآن کریم معجزه ی جاوید آخرین فرستاده خدا، حضرت محمد (ص) است. این کتاب بیانگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *