خانه / شایعات و شبهات / قرآن کتابی کاملا آسمانی یا کتابی تحریف شده؟

قرآن کتابی کاملا آسمانی یا کتابی تحریف شده؟

بسم الله الرحمن الرحیم

قرآن کریم کتابی کاملا آسمانی یا کتابی تحریف شده؟

بخش مجری کنفرانس : دشمن شناسی و مباحث ایدئولوژیک

استاد ارائه دهنده: جناب آقای محمد مهدوی

اثبات قرآنی

سوره مبارکه الحجر آیه ۹ :

  • إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَ إِنَّا لَهُ لَحافِظُونَ‏ .
  • ما قرآن را نازل کردیم، و ما بطور قطع آن را پاسداری می‏کنیم. (۹)

 

سوره مبارکه بقره آیه ۲۳ :

  • وَ إِنْ کُنْتُمْ فی‏ رَیْبٍ مِمَّا نَزَّلْنا عَلى‏ عَبْدِنا فَأْتُوا بِسُورَهٍ مِنْ مِثْلِهِ وَ ادْعُوا شُهَداءَکُمْ ْ مِنْ دُونِ اللَّهِ إِنْ کُنْتُمْ صادِقینَ.
  • اگر درباره آنچه بر بنده خود (پیامبر) نازل کرده‏ایم شک و تردید دارید (لااقل) یک سوره همانند آن بیاورید و گواهان خود را غیر از خدا بر این کار دعوت کنید اگر راست می‏گوئید.

اثبات عقلی

اول تفاوت دین اسلام با ادیان گذشته :

تفاوت دین اسلام با ادیان قبل در این است که ادیان قبل دین محدود به زمانه بودندکه طی هزاران سال پله پله بشریت را رشد می دادند تا قطار بشریت به امت آخر زمان برسد و اگر این ادیان و کتب الهی شان تحریف می شد مسئله نبود چون بعد از تاریخ انقضا آن دین جدید یا پله جدید می آمد.

یکی از حکمت های تحریف آن بود که دین قبلی دست آویز شیاطین برای مانع تراشی در راه رشد بشریت نباشد

مثال: هم اکنون جریان زرتشت گرایی در حال تبلیغ شدید است برای مردم ایران، اگر تاریخ انقضا این دین نمی گذشت و کتب اینها تحریف نمی شد مردم عام نمی تونستند غیر حق بودن این جریان را تشخیص بدهند.

1

2

اما دین اسلام دین آخر زمان بود و هست هم بشریت به کمالی رسید است که بتواند از آخرین نسخه کتاب هدایت نگهداری کند و مهم تر آنکه حق تعالی می بایست حفاظت کند از این کتاب تا مایه هدایت برای همه امت ها باشد اگر نکند نعوذبالله یا ناتوان است و یا بی عدالت و یا غیر حکیم !

3

مسئله بعد :

بعضی می گویند قرآن اهل بیت (امیرالمونین ع) با این قرآن متفاوت است و این قرآن تحریف شده است و استدلال آنها بر تحریف توسط خلفا است.

پاسخ:
برفرض خلفا قرآن را تحریف کرده بودند مگر امیر المومنین ع بعد از آنها خلیفه کل مسلمین نشدند اولین و مهمترین کاری که باید می کردند اصلاح قرآن بود . پس چرا حتی کلمه ای هم در این زمینه نگفتند مگر قرآن امانت و عهد خداوند و پیامبر اکرم نبود؟

امام حسین مگر جان خود و خانواده خود را برای اصلاح امت جدش نداد ، اگر قرآن تحریف شده بود که می بایست قرآن را اصلاح می کرد بعد میفرمود امت طبق این قرآن عمل کنید و اگر عمل نمی کردند بعد باید قیام می کردند (مثال کتاب غلط و معلم).

و در روایات دیگر اهل بیت مفسر قرآن هستند حال اگر قرآن تحریف شده امام باقر چه چیز را تفسیر می کند یا منشا استدلال امام صادق چه می تواند باشد؟ روایت متواتر از امام باقر نداریم که گفتند من هر چه گفتم بپرسید از کجای قرآن استدلال کردم. اگر قرآن تحریف شده است چه استدلالی؟

شیعه معتقد است بعد از پیامبر اکرم به حال خود رها نشده و برای امت ولی الهی منسوب قرار داده شده که همان ائمه معصومین یا اهل بیت پیامبر اکرم هستند که آنها پاسدار قرآن هستند چه ظاهر آن و چه باطن و چه از محتوا و روایت داریم : قرآن مع علی و علی مع قرآن.

مسئله بعد

فردی ممکن است بگوید که بعد ائمه معصومین قرآن تحریف شده یعنی قرن سوم هجری به بعد:

  • ۱٫ما معتقد هستیم ولی زمان در بین ما حضور دارد از دید ما پنهان است اما وظیفه خود را انجام میدهد
  • ۲٫قبلا هم نسخه هایی از قرآن های کشف شده از قرن دوم هجری داشتیم. که همه آنها دقیقا همین محتوا است بدون اضافه و کم شدن حرفی

4

 

  • اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی قرآن قرن اول هجری که هیچ، بلکه قرآن دهه های اول هجری پیدا شده
    آذر ماه ۹۳: کشف نسخه‌ای بسیار قدیمی از قرآن در آلمان
  • . آگاهی دیگری که در حد احتمال به دست می‌آید این است که قرآن مزبور به خط ، چهارمین خلیفه مسلمانان و اولین امام شیعیان باشد. این حدس از آنجا قوت می‌گیرد که امام علی در صدر اسلام یکی از نادر افراد باسواد بود که گفته می‌شود “حافظ” بود؛ یعنی قرآن را از بر داشت.

 

 

دوباره امتحان کنید

نهی استفاده از الکل(شراب) از نگاه قرآن

  قرآن ( مائده – ۹۰ ) یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَیْسِرُ وَالْأَنصَابُ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *